ÖDÜLLERİMİZ

Mobil Kaza Tutanağı Uygulamamızın Başarısı Bir Çok Ödülle Kanıtlandı
“En İnovatif Uygulama” Dalında Altın Ödül
Mobil Kaza Tutanağı uygulaması, 2015  eTR Ödülleri Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler kategorisinde 1.’lik ödülüne layık görüldü
Inovaling 2015 Şampinyonluk Ödülü
STEVIE 2016 WINNER
“En İnovatif Uygulama” Dalında Altın Ödül
SBM, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden International Stevie Awards’da “App” ödülleri kategorisinde, “En İnovatif Uygulama” dalında Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile “ALTIN” ödülün sahibi oldu.

​​Bu yıl 13.sü düzenlenen ve iş dünyasındaki birçok başarının farklı alanlarda ödüllendirildiği küresel organizasyon olan Stevie Awards ödüllerini kazananlar belli oldu.​

Altın, gümüş ve bronz dallarında verilen ödüller için 60'tan fazla ülkeden 3 bin 800 kurum ve yönetici yarıştı. Dünya çapındaki organizasyonda yarışan kurumlar; inovasyon, IT, pazarlama, insan kaynakları, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler gibi pek çok kategoride değerlendirildi.

SBM'nin geliştirdiği dünyada ilk ve tek olan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması, Altın ödül kazanarak SBM'nin inovasyon ve teknoloji alanındaki başarılarını uluslararası arenada, en büyük isimlerin yarıştığı bir platformda tescillenmesini sağladı.

Daha Fazla Oku
eTR 2015 ÖDÜLLERİ
"Kamudan Vatandaşa eHizmetler" Kategorisi Birinciliği
TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından 12.’si düzenlenen eTR ödüllerinde "Kamudan Vatandaşa eHizmetler" kategorisinde Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, SBM tarafından geliştirilen "Mobil Kaza Tutanağı" uygulaması ile birincilik ödülü kazandı.

2003 yılından bu yana düzenlenen eTR Ödülleri ile devlette örnek uygulamalara dikkat çekmek, yenilikçi girişimleri kamuoyuna tanıtmak, başarılı girişimleri desteklemek ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak hedefleniyor (www.etrodulleri.org​).

Daha Fazla Oku
GLOBAL BUSINESS EXELLENCE AWARD Görseli
GLOBAL BUSINESS EXELLENCE AWARD 2016
"Mükemmel Yeni Ürün/Hizmetler" Dalında Birincilik Ödülü
Mobil Kaza Tutanağı uygulaması, dünyanın en yüksek profilli ödülleri arasında kabul edilen, sahip oldukları yüksek profil sebebi ile bu ödüller dünyanın dört bir yanından uluslararası özel sektör ve kamu firma ve kuruluşlarından ve aynı zamanda dinamik ve yenilikçi KOBİ'lerden çok sayıda başvuru alan Global Business Excellence Award'ta "Mükemmel Yeni Ürün/Hizmetler" kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Mükemmel Yeni Ürün/Hizmetler kategorisinin birincisi Mobil Kaza Tutanağı ile ilgili jüri başkanının yorumu:

"SBM kağıt forma gerek olmadan bir cep telefonu ya da benzer bir cihazdan doldurulabilen tam otomasyonlu bir uygulama geliştirmiş olan ilk kuruluş. Bu uygulama, sektör ortalaması olan 100 dakikaya kıyasla maksimum 10 dakikalık rapor oluşturma süresi ile aynı zamanda en hızlı kaza raporlama uygulaması olarak ön plana çıkmakta. Sigortalı için kaza tutanağı hazırlama stresini ortadan kaldırdığı için SBM'yi tebrik ediyorum."

Daha Fazla Oku
“En İnovatif Uygulama” Dalında Altın Ödül görseli
İNOVALİG YARIŞMASI 2015
İnovalig 2015 Şampiyonluk Ödülü
İnovaLİG Yarışması’nda, sigorta sektörünün teknoloji gücü SBM inovatif çalışmaları ile 488 şirket arasında yapılan jüri değerlendirmesinde ​“İnovasyon Yaşam Döngüsü” kategorisinin şampiyonu oldu. SBM’nin Merkez Müdürü Sayın Aydın Satıcı birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Bu yıl 50 bin kişinin katılımı ile gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası'nın son gününde "İnovaLİG Yarışması" nın 5 ayrı kategorideki şampiyonları ödüllendirildi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi inovatif çalışmaları ile 488 şirket arasında yapılan jüri değerlendirmesinde "İnovasyon Yaşam Döngüsü Süreçleri" şampiyonu oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen ve 3 gün süren "Türkiye İnovasyon Haftası 2015" in son gününde, çalışmaları ile çeşitli kategorilerde inovatif bulunan şirketlere ödül verildi. TİM tarafından düzenlenen İnovaLig, Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı olma özelliğini taşıyor. Avrupa'da 17 ülkede uygulanan, AT Kearney'in koordinasyonunu sağladığı IMP3rove programına paralel bir kurguyla hayata geçirilen proje kapsamında Türkiye'deki 488 firmanın inovasyon karneleri çıkarıldı. InovaLig büyük jürisi bu karneler doğrultusunda 5 farklı kategoride 2015 İnovasyon Liderlerini belirledi.​

Daha Fazla Oku
İnovalig 2015 Şampiyonluki
Uygulamayı İndirin