NASIL KULLANILIR?

Mobil Kaza Tutanağı ile 5 Adımda Kaza Tutanağı Doldurabilirsiniz
aşağıdaki özelliklere geç ikonu
mobil kaza tutanağı app görüntüsü
Harita üzerinden kaza noktaları ve en yakın sigorta acenteleri, hastane, tamirci bilgilerine erişebilirsiniz

Uygulamayı ilk açtığınızda kaza noktalarının görüntülendiği harita ile karşılaşacaksınız. Noktaların üzerine tıklayarak kaza tarihi ve saatini görebilirsiniz. Bunun dışında sigorta acenteleri, hastane, tamirci seçeneklerinden birini seçerek, seçiminize ait en yakın noktaları harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan en yakın sigorta acentesi, hastane veya tamirci neresiyse kolaylıkla erişebilirsiniz.

Şimdi ne yapacağım?

Mobil Kaza Tutanağı, kâğıt form tutanak yerine geçmekte ve aynı işlemi görmektedir. Tutanağı doldurdunuz peki şimdi ne mi yapmalısınız? Sorularınızın yanıtları aşağıda, farklı sorularınız varsa Mobil Kaza Tutanağı uygulaması üzerindeki Yardım menüsü altındaki “Bize Yazın” bölümünden iletebilirsiniz.

Dosyam ne zaman sonuçlanır?

Tutanağı oluşturduğunuz anda bu kayıt sigorta şirketlerinin sistemine düşmekte ve taraf sigorta şirketlerinin sistem üzerinden 3 iş günü içerisinde kusur oranlarını girmeleri beklenmektedir. Bu oranlar kazaya karışan her bir araç için %0, %50 ve %100 şeklindedir. Eğer şirketler arasında mutabakata varılır (tüm şirketler tarafından aynı kusur oranları verilirse) ise dosya sonuçlanır. 3 iş günü içerisinde mutabakata varılamaz ise (en az bir şirket tarafından farklı kusur verilirse) dosya, Tutanak Değerlendirme Komisyonu'na iletilir. Komisyon, 3 iş günü içerisinde ilgili dosyayı sonuçlandırır. Çok kısa bir sürede sonuçlanmış olan dosyalar da mevcuttur. Örneğin; 5 dk. da sonuçlanmış olan tutanak mevcuttur.

Uygulama ilk açıldığında kaza yoğunluk haritası görülür. Buradan konumunuza en yakın kaza noktalarını ve bu kazaların hangi tarih ve saatte gerçekleştiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Kaza Yoğunluk Haritası dışında konumunuza en yakın hastaneler, tamirciler ve sigorta acenteleri bilgilerine de harita üzerinden erişebilirsiniz.

Fotoğraf Çek

Kaza sonrası tutanak girişini yapmak için anasayfada bulunan Kaza Yaptım butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sonraki ekranda gelen tutanak doldurma şartlarına vereceğiniz yanıtlar tutanak doldurmanız için uygunsa işleme devam edebilirsiniz.(biri anasayfa diğeri şartlar)

Tutanak oluştururken ilk olarak kaza fotoğraflarını çekmeniz veya albümden yüklemeniz gerekmektedir. Dilerseniz kaza yerinin videosunu da çekerek uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Önceden profilini oluştur, tutanak girişini hızlandır.

Aracın kendi üzerinize olup olmadığına bakmaksızın, sürücüsü olduğunuz tüm araçlar için profil oluşturabilirsiniz. Bu profilleri tutanak girişi sırasında kullandığınızda araç bilgileri, ehliyet, ruhsat resimlerini otomatik olarak doldurmuş olacaksınız. Böylece tutanak girişini hızlandırarak işleminizi çok daha kısa sürede tamamlayabileceksiniz.

Karşı tarafın telefonu üzerinden tutanak girişi yapılıyorsa, kendi telefonunuzda bulunan profili telefonunuzu sallayarak paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı İndirin